MAŠKARE - FREIBURG

MAŠKARE SU, MAŠKARE SU I LUDI SU DANI!!!!!!

Šarenilo, veselje, igra, natjecanje i izbor najljepše maske su dijelovi ovogodišnje proslave Maškara u Freiburgu u organizaciji članova Školskog odbora Freiburg. Proslava je održana u subotu 8. veljače 2020. godine u dvorani Klara Gemeinde s početkom u 16:00 sati. Sudjelovali su najmlađi učenici – predškolci kao i stariji učenici zajedno sa svojim roditeljima. Svatko je želio na svoj način biti netko drugi, tj. drukčiji što su dočarali raznolikošću kostima i maski. Skupina predškolaca osmislila je nastup zajedno sa svojom voditeljicom Alenom Juricom i odglumili su u originalno izrađenim kostimima psiće dalmatinere. U starijoj skupini učenika pojavili su se čarobnjaci, policajci i policajke, sirene, vještice, jednorozi, klauni, bebe, ratnici i maska ranjenika koja je prograšena najboljom maskom večeri. Sve skupine maski, od predškole do 8. razreda, kao i skupina roditelja, nagrađene su prigodnim nagradama. Cjelokupna večer je popraćena prigodnom glazbom i ozvučenjem koje je pripremio gospodin Mario Mandić.

Dodatak proslavi su igre natjecateljskog karaktera koje je pripremila pastoralna suradnica Mirta Mlinarević. Uvod u cijelu proslavu bila je igra Betlehem, a zatim su se izmijenjivale ŠtafetaUtrka tepihaPotraga za blagomKapetan na broduGlava, ramena, koljena i Baloni. Svima je bilo zanimljivo natjecanje dviju skupina roditelja koji su se međusobno natjecali u izvođenju Štafete gdje je bilo značajno ispravno i što brže izvesti zadanu vježbu.

Svi posjetitelji proslave počastili su se ukusno priređenim obrokom gulaša koje su pripremile vrijedne mame iz Školskog odbora Freiburg, a na kraju su se svi počastili i slasticama i kolačima koje su priremile mame i obitelji učenika hrvatske nastave. Proslava Maškara završila je u veselju, natjecateljskom i nagrađenom tonu te mnoštvu šarenih i raznolikih maski koje su na trenutak natjecateljima omogućile slobodu i kreativnost da se predstave u nekom drugom liku i obliku koji je odmak od svakodnevice i stvarnog života.

Priloženi dokumenti:
remakarefreiburg8_2_2020_.zip (4.07 MB)

objavio: Dragana Ivanković   datum: 8. 2. 2020.

« Travanj 2024 »

TREBAMO LI UČITI HRVATSKI?